CO TO JEST PURWM

Polsko - Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży powstała 9 września 2015 roku na mocy porozumienia pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej, a Gabinetem Ministrów Ukrainy.

Polsko - Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, uwzględniając szczególną rolę młodego pokolenia w kształtowaniu wzajemnych stosunków międzynarodowych, pragnie zachęcić młodzież i osoby z nią pracujące do podjęcia działań, których konsekwencją będzie wzajemne zbliżanie się i odkrywanie wspólnych korzeni, przezwyciężanie uprzedzeń i stereotypów w postrzeganiu wspólnej historii oraz we współczesnych relacjach.

Rada wspiera finansowo (konkurs projektów) i merytorycznie (system szkoleń, konsultacje) realizację pomysłów młodych ludzi – dofinansowuje wymiany młodzieżowe, spotkania młodzieży oraz projekty informacyjno-promocyjne.

Działalność Rady finansowana jest ze środków, pozostających po stronie polskiej w dyspozycji Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz po stronie ukraińskiej w dyspozycji Ministerstwa Młodzieży i Sportu Ukrainy.

NASZE DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z PURWM

HEureka do tej pory zrealizowała cztery projekty w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Nasze pomysły realizowaliśmy wspólnie z organizacjami partnerskimi z Winnicy i Novomoskowska. Projekty oparte były za każdym razem na pomysłach młodzieży i realizowane przy użyciu promowanych przez nas metod edukacji pozaformalnej: Debaty Oksfordzkiej, Gry teatralnej rozgrywanej na żywo, Żywej Biblioteki.

Dzięki realizacji projektów w ramach PURWM możemy przyczynić się do budowania pozytywnych relacji z naszym wschodnim sąsiadem, a młodzieży stworzyć szansę rozwoju cennych kompetencji przydatnych w dalszym życiu.

W roku 2018 nasz polsko ukraiński projekt zatytułowany "Keep Talking" został nominowany do nagrody EduInspiracje w kategorii "Polsko Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży" przyznawanej przez Fundusz Rozwoju Systemu Edukacji.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszych projektów.


Wyłączną odpowiedzialność za treści zawarte na stronie wewillmanage.heurekagenerator.pl ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki nie odpowiadają za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

Stowarzyszenie

HEureka Generator
Poprzeczna 17/78, 22-400 Zamość
heurekagenerator@gmail.com

Znajdź nas

Licznik odwiedzin

Today 0 Month 3 All 605

Currently are one guest and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions